strona_0.JPGstrona_1.JPGstrona_2.JPGstrona_3.JPGstrona_4.JPGstrona_5.jpg

Aktualności                         Dziennik elektroniczny                         Plan lekcji                                           Kontakt

Handel ludźmi w Unii Europejskiej - skala zjawiska i działania podejmowane w celu zapobieganiu mu

Definicje

    Handel ludźmi stanowi pogwałcenie praw podstawowych i jest wyraźnie zabroniony na mocy Karty praw podstawowych Unii Europejskiej.

Uczniowie IV LO w Lublinie na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego

Euroscola to program Parlamentu Europejskiego utworzony w 1990 roku, który umożliwia uczniom szkół ponadgimnazjalnych otrzymanie dofinansowania na wyjazd do siedziby Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Instytucje Unii Europejskiej

Instytucje Unii Europejskiej istnieją już od dawna, ale ile o nich wiemy? Czy potrafimy je odróżnić lub podać czym się zajmują?

Zwyczaje świąteczne w krajach UE

Święta Bożego Narodzenia to radosny czas oczekiwania, spełniania marzeń i nadziei. To również niezwykłe  zwyczaje i tradycje, tak odmienne w wielu krajach. Wraz z życzeniami zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego chcemy przybliżyć świąteczne zwyczaje naszych sąsiadów z Unii Europejskiej.

 

Projekty w nowym roku szkolnym 

W czasach pandemii i zdalnego nauczania Klub Europejski dostosowuje swoją działalność do aktualnej sytuacji. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi pracami i wyzwaniami Parlamentu Europejskiego poprzez Newsletter EPAS.

 

Inwestycje współfinansowane ze środków UE na terenie Lublina

Na podsumowanie działalności Klubu Europejskiego Weronika Szewczyk i Jagoda Humeniuk opracowały grafikę dotyczącą inwestycji, dofinansowanych z funduszy europejskich w naszym mieście.

Joomla templates by a4joomla