strona_0.JPGstrona_1.JPGstrona_2.JPGstrona_3.JPGstrona_4.JPGstrona_5.jpg

Aktualności                         Dziennik elektroniczny                         Plan lekcji                                           Kontakt

Klub Europejski w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie

W dniu 8 listopada 2019 r. w naszej szkole powstał Klub Ambasadorów Parlamentu Europejskiego. W jego skład weszli:
Starsi Ambasadorzy Parlamentu Europejskiego:

 • dr Grzegorz Gębka – Dyrektor IV LO im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie
 • Ewa Mochol – nauczyciel historii
 • Joanna Warda – nauczyciel języka angielskiego

Młodsi Ambasadorzy Parlamentu Europejskiego:

 • Karolina Bartkiewicz
 • Jagoda Humeniuk
 • Zofia Jaworska
 • Amelia Nanowska
 • Kamila Lewicka
 • Julia Pietkiwicz
 • Kamila Pastuszak
 • Diana Pikul
 • Milena Sawicka
 • Weronika Szewczyk
 • Karina Wisłocka

Młodsi Ambasadorzy przygotowali dwa punkty informacyjne o roli i zadaniach Parlamentu Europejskiego. Jeden z nich znajduje się w Bibliotece Szkolnej, drugi w pracowni historycznej. Współpracują również z gazetą szkolną prowadząc w niej rubrykę o tematyce związanej z Unią Europejską. W najbliższym numerze ukaże się artykuł na temat zmian klimatycznych na świecie i głosu krajów Europy ze Szczytu UE w Madrycie.
9 styczna 2020 r. odbędzie się w Lublinie szkolenie dla Młodszych Ambasadorów Parlamentu Europejskiego, przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Na tym szkoleniu nasz Klub będzie reprezentowany przez Jagodę Humeniuk, Karolinę Bartkiewicz i Weronikę Szewczyk.
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych uczniów, szczególnie z klas pierwszych.

Joomla templates by a4joomla