strona_0.JPGstrona_1.JPGstrona_2.JPGstrona_3.JPGstrona_4.JPGstrona_5.jpg

Aktualności                         Dziennik elektroniczny                         Plan lekcji                                           Kontakt

Szkolenie dla Młodszych Ambasadorów Parlamentu Europejskiego

W dniu 9 stycznia w naszej szkole odbyło się szkolenie dla Młodszych Ambasadorów Parlamentu Europejskiego prowadzone przez Pana Mateusza Koniecznego. 

W Szkoleniu udział wzięli nie tylko uczniowie z naszej szkoły, ale również z II Liceum Ogólnokształcącego im Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie.

Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowych działań szkół w ramach Programu Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego EPAS i zaplanowanie kolejnych na najbliższe miesiące. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o Unii Europejskiej, poznać się nawzajem, wymienić doświadczenia w zakresie działań promujących idee i wartości europejskie. W ramach ćwiczenia rozmawialiśmy o problemach i wartościach, tak odmiennych dla każdego człowieka. Doprowadziło to do ciekawej i pouczającej dyskusji.
Uczestnicy szkolenia zapoznali się również z możliwościami jakie daje im Unia Europejska takimi jak wymiany w ramach Programu Erasmus+ czy ubieganie się o stypendium.

Joomla templates by a4joomla