strona_0.JPGstrona_1.JPGstrona_2.JPGstrona_3.JPGstrona_4.JPGstrona_5.jpg

Aktualności                         Dziennik elektroniczny                         Plan lekcji                                           Kontakt

„Podróże po Hispanoameryce: Meksyk”

W ramach wydarzenia „Podróże po Hispanoameryce: Meksyk”, przedstawiciele klasy 2E i 3F uczestniczyli w konkursie wiedzy o Meksyku, zorganizowanym przez KUL. Gratulujemy naszym uczniom, którzy zdobyli I i II miejsce. Impreza obejmowała wystąpienie przedstawiciela Ambasady Meksyku w Polsce, prezentacje i prelekcje o kulturze Meksyku oraz relacjach polsko-meksykańskich (wystąpienia w językach polskim i hiszpańskim), koncert gitarowy, konkurs i spotkanie dotyczące studiów hispanistycznych na KUL

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX 2023”

28 marca 2023 uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX 2023”. Konkurs odbywa się pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a jego ideą jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.

Wielkanocna Zbiórka dla Potrzebujących

Informujemy, że Szkolne koło PCK organizuje w najbliższy poniedziałek, tj. 27 marca, w holu na parterze, WIELKANOCNĄ ZBIÓRKĘ dla potrzebujących. Zbieramy: żywność długoterminową (kasze, makarony, konserwy, dżemy, mąkę itp. kawę herbatę, soki, słodycze oraz akcesoria szkolne, książeczki i zabawki dla dzieci (nowe).

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, ustanowiony  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w ramach Agendy 21, w czasie Szczytu Ziemi w Rio de Janeiro.
W ramach tego dnia klasy pierwsze będą brały udział w zajęciach edukacyjnych.
Zachęcamy, aby tego dnia zaakcentować swoim ubiorem to wydarzenie. Mile widziane niebieskie dodatki.

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
W tym dniu chcemy okazać naszą solidarność z osobami z zespołem Downa, w tym dniu, załóżmy dwie kolorowe skarpetki nie do pary. Mogą być w paski, w kropki, za kolano, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Symbolizują one niedopasowanie społeczne i genotypowe, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.
Szkolne koło PCK

"Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego"

10 marca 2023 r odbył się w naszej szkole pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu "Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego". W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas, w których nauczany jest język niemiecki. Do etapu wojewódzkiego przechodzą: Jan Głowacki, Adrian Kulesza i Alicja Majchrzak.
Zwycięzcom etapu szkolnego serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na poziomie wojewódzkim.

Dzień Dla Kobiet

Informujemy, że 8 marca br. w holu na parterze, odbędzie się zbiórka dobrowolnych datków na rzecz wsparcia polskich kobiet, które z różnych powodów są wykluczone. Inicjatorem "Dnia dla Kobiet" jest Polski Czerwony Krzyż, a zbiórkę przeprowadzą członkowie Szkolnego Koła PCK.

 

Wyróżnienie w Finale Konkursu Piosenki Hiszpańskiej Abanico Musical

2 marca 2023 r. odbył się Koncert Finałowy Konkursu Piosenki Hiszpańskiej Abanico Musical. Uczennica klasy 2f, Justyna Wasilewska, uzyskała wyróżnienie jury!

Joomla templates by a4joomla