Fundacja im. Wacławy Arciszowej - IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie

„Sua Sponte” - „Z Własnej Woli”

Fundacja im. Wacławy Arciszowej - Fundacja „Sua Sponte” - ustanowiona została 27 kwietnia 1992 roku. Powstała w osiemdziesiątą rocznicę utworzenia przez Wacławę Arciszową 4-klasowej szkoły żeńskiej, której tradycje kontynuuje IV Liceum Ogólnokształcące w Lublinie. Ustanowienie Fundacji nastąpiło z inicjatywy nauczycieli IV Liceum Ogólnokształcącego i rodziców uczniów uczęszczających do IV LO.

Celem Fundacji jest wspieranie oraz zaspokajanie potrzeb IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie, jego uczniów, absolwentów i innej potrzebującej młodzieży.
Cele swoje Fundacja realizuje poprzez:

• zaspokajanie potrzeb materialnych Szkoły;
  • promowanie i wspieranie młodzieży i wychowanków;
  • integrowanie sympatyków Szkoły i budowanie jej prestiżu;
  • wydawanie książek, albumów, informatorów o historii i funkcjonowaniu Szkoły;
  • gromadzenie, opracowywanie, i udostępnianie dokumentacji dotyczącej historii Szkoły;
  • urządzanie zjazdów, obchodów, zbiórek, konkursów, odczytów;
  • wspieranie inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej, a zwłaszcza młodzieży i dzielnicy Czwartek, na terenie której działa IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej.

Zachęcamy do wspierania Fundacji, także poprzez wsparcie finansowe.

Wpłat można dokonywać na konto w Alior Banku - numer konta : 11249000050000450036120555

Kontakt:

Fundacja im. Wacławy Arciszowej „Sua Sponte"

tel. +48 817477817

e-mail: fundacja.arciszowej@lo4.lublin.eu