Dzień Europejski - Szczegóły aktualności - IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie

Tag img 20.03.2024, 12:11

Dzień Europejski

Grupa uczniów w biało-niebieskich strojach w sali lekcyjnej

Za nami dzień atrakcji związany z Dniem Europejskim. Jak zawsze uczniowie zaskoczyli nas inwencją twórczą, zaangażowaniem oraz śmiałością w szerzeniu informacji o prezentowanych krajach. Nie zabrakło pomysłowych quizów, zabawnych przebrań i oczywiście różnokolorowych akcentów odnoszących się do flagi danego kraju.

Idea Dnia Europejskiego połączyła rozrywkę z nauką. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wylosowanego państwa. Były ciekawostki o danym kraju i informacje ogólne, konkursy, muzyka i śpiew, a prawdziwą ucztą były smakowite przekąski z różnych zakątków Europy. Zmagania klas oceniało jury składające się z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Dzień Europejski stanowił dla uczniów nie tylko okazję do pogłębienia wiedzy na temat dziedzictwa europejskiego i wspólnoty krajów zamieszkujących nasz kontynent, ale także pogłębienia relacji koleżeńskich i integracji, co szczególnie w dzisiejszych czasach wydaje się wartością nie do przecenienia.

Niebawem Samorząd Uczniowski poinformuje społeczność uczniowską o zwycięzcy. Obecnie trwają obrady :-)

Na fotorelację z wydarzenia zapraszamy na szkolnego fb.