Wyniki VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Ameryce Łacińskiej - Szczegóły aktualności - IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie

Tag img 12.06.2023, 12:12

Wyniki VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Ameryce Łacińskiej

Uczestnicy Wojewódzkiego konkursu wiedzy o Ameryce Łacińskiej

6 czerwca 2023 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie odbyła się VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Ameryce Łacińskiej.

Patronat nad konkursem objęli Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk i Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Partnerami konkursu byli Ambasada Republiki Panamy w Warszawie, Wydział Nauk Humanistycznych KUL i Hispanistyka KUL Centrum Języka Portugalskiego/Camões w Lublinie oraz szkoła języka hiszpańskiego „Villablanca” w Lublinie. Celem konkursu było promowanie wiedzy dotyczącej geografii oraz kultur krajów Ameryki Łacińskiej wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa lubelskiego.

W ramach wydarzenia odbyło się spotkanie z młodzieżą. Katolicki Uniwersytet Lubelski reprezentowali dr hab. Monika Sidor, prof. KUL, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Humanistycznego KUL, dr Tomasz Niestorowicz, koordynator kierunku Hispanistyka KUL, dr Piotr Wasilewski, wykładowca Hispanistyki KUL. UMCS i Centrum Języka Portugalskiego/Camões reprezentowała dr Justyna Wiśniewska, wykładowca Portugalistyki. Szkołę języka hiszpańskiego „Villablanca” reprezentowali Luis Alberto Álvarez Villablanca i Pedro Antonio Salazar Plascencia, native speakerzy z Chile i Meksyku, lektorzy języka hiszpańskiego. Podczas prelekcji goście opowiedzieli o studiach językowych w Lublinie, a także języku hiszpańskim i portugalskim; przybliżyli również geografię i kulturę Chile, Meksyku i Brazylii.

A oto lista laureatów konkursu:

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

• I miejsce: Justyna Dygulska, uczennica IV LO im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie
  • II miejsce: Kinga Kaczor, uczennica IX LO w im. Mikołaja Kopernika w Lublinie
  • III miejsce: Nikodem Pierzchała, uczeń Zespołu Szkół w Puchaczowie
  • Wyróżnienie: Bogusława Buczek, uczennica I LO im. ONZ w Biłgoraju

Kategoria szkoły podstawowe:

• I miejsce: Jakub Szymański, uczeń SP 42 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lublinie
  • II miejsce: Joanna Dolecka, uczennica SP 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej
  • III miejsce: Hanna Sidoruk, uczennica SP 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie